Gelbėtojų rankose alkotesteriai – rekordas jau pirmą savaitę

Gelbėtojai tikrina paplūdimio lankytojų blaivumą2015 08 11. Prasidėjus rugpjūčio karščiams, „Klaipėdos paplūdimių“ gelbėtojai Pirmojoje Melnragėje nuolat skelbia įspėjimus apie pavojų vandenyje neblaiviems asmenims, o abejojančius savijauta, kviečia pasitikrinti blaivumą alkotesteriu. Užteko vos poros dienų, kad pradėjus naudoti alkotesterį, gelbėtojai užfiksuotų ypač pavojingą poilsiautojo girtumą. Pirmosios Melnragės paplūdimio lankytojas, savanoriškai atėjęs į gelbėtojų postą pasitikrinti blaivumo, pripūtė 3,49 promilės. Tai ypač sunkus girtumo laipsnis. Taip apgirtusiam žmogui jau reikia dairytis ne į jūrą, o kviesti greitąją medicinos pagalbą.

Profesionalų alkotesterį gelbėtojams neatlygintinai iki sezono pabaigos suteikė bendrovė „Alkotesteris“.

„Atkreipėme dėmesį, kad paplūdimiai yra dvigubos rizikos vieta. Neblaivūs poilsiautojai sukelia pavojų sau ir aplinkiniams ne tik vandenyje, bet ir išėję iš paplūdimio – dažnas, visą dieną gaivinęsis alumi, sėda už automobilio vairo. Todėl gelbėtojų postas paplūdimyje – tinkama vieta pasitikrinti blaivumą“, – sako Marius Anusauskas, bendrovės „Alkotesteris“ direktorius. – Galimybė pasitikrinti blaivumą gelbėtojų poste taip pat atkreipia ir visuomenės dėmesį į problemą. Akivaizdūs ir tikslūs alkotesterio parodymai neleidžia apgaudinėti savęs, drausmina ne tik pažeidėją, bet ir aplinkinius, o šalia esantys poilsiautojai vis rečiau toleruoja girtuoklius“.

Per savaitę alkotesteriu Pirmosios Melnragės paplūdimyje pasitikrino apie 150 žmonių.

Pasak Aleksandro Siakki, „Klaipėdos paplūdimių“ direktoriaus pavaduotojo, apie 80 – 90 proc. poilsiautojų, kuriems prireikia vienokios ar kitokios gelbėtojų pagalbos, yra vartoję alkoholio. Ir tai vyksta viešoje vietoje, kur alkoholio vartojimas yra draudžiamas! „Alkotesteris gelbėtojo rankose drausmina ir primena, kad neblaivūs asmenys vandenyje sukelia pavojų ne tik sau, aplinkiniams bet ir savo gyvybe nuolat rizikuojantiems gelbėtojams“, – sako gelbėtojų vadovas.

M. Anusausko teigimu, rizikingą veiklą vykdančios bendrovės, muzikinių festivalių organizatoriai, ypač po nelaimingų atsitikimų jaunimo festivaliuose šią vasarą, pradėjo žymiai atsakingiau rūpintis savo darbuotojų ir svečių saugumu masiniuose renginiuose. „Nuolat sulaukiame kvietimų bendradarbiauti suteikiant galimybę renginių svečiams pasitikrinti blaivumą prieš sėdant už automobilio vairo ar ant motociklo. Kai tik turime galimybių, mielai tokius kvietimus priimame, arba išnuomojame alkotesterius renginių organizatoriams“, – sako bendrovės „Alkotesteris“ vadovas.