Nuomos įmonėms padėtų automobilio užvedimą blokuojanti įranga

Interlock 7000

2015 05 07. Automobilių nuomos įmonės, siekiančios išvengti nuostolių dėl neblaivių klientų, galėtų įdiegti įrangą, kuri neleistų naudotis transporto priemonėmis neatsakingiems klientams.

VŽ rašė, kad automobilių trumpalaikės ir ilgalaikės bei išperkamosios nuomos bendrovės neturi priemonių užtikrinti, kad transporto priemonę nevairuos neblaivus klientas, o automobilį konfiskavus labiau nukenčia ne pažeidėjas, o verslo subjektai, tad siūlo keisti teisės aktus.

Tačiau Marius Anusauskas, UAB „Alkotesteris“ direktorius, VŽ sako, kad galėtų pagelbėti automobilių nuomos įmonėms – tereikia automobiliuose sumontuoti įrangą, kuri blokuotų automobilio užvedimą, jei tai bandytų padaryti neblaivus asmuo. Tokią įrangą dažniausiai Lietuvoje naudoja transporto įmonės, kurios rizikuoja kroviniu, keleivių saugumu ir stengiasi apsidrausti nuo žalos. Technologijų praktiškai neįmanoma apgauti. Jei, pavyzdžiui, papūs kitas asmuo, automobilis užsives, bet sistema vėliau bet kuriuo metu gali paprašyti atlikti papildomą testą, kad būtų įsitikinta, kad vairuotojais yra blaivus. Naujausios sistemos diegiamos kartus su vaizdo atpažinimo įranga: kamera pūtimo metu užfiksuoja vairuotojo veido parametrus, o važiuojant, kai kamera pamato, kad vairuoja kitas asmuo, sistema vėl paprašo atlikti testą.

Daugiau skaitykite: http://vz.lt/article