5 asmeninio alkotesterio naudojimo taisyklės

Kad asmeninis alkotesteris veiktų ilgai ir tiksliai, reikia laikytis 5 taisyklių:

1. Naudokite alkotesterį tik praėjus 15 - 20 minučių po alkoholio vartojimo.
Jeigu pūsite iš karto gurkštelėję alkoholio, į alkotesterį pateks Jūsų burnoje esantys koncentruoti alkoholio garai (ne alkoholis iš plaučių). Alkotesteris parodys neteisingą, smarkiai per didelį rezultatą. Labai aukštos koncentracijos alkoholio garai smarkiai kenkia alkotesterio jutikliui - jis gali išsikalibruoti arba visiškai sugesti.

2. Laikykite alkotesterį teigiamoje, geriausia -  kambario temperatūroje.
Stenkitės nepalikti alkotesterio automobilio salone - žiemą neigiama, o vasarą labai aukšta temperatūra gali kenkti alkotesteriui, dėl temperatūrų poveikio puslaidininkiai alkotesteriai gali greičiau išsireguliuoti.

3. Jeigu alkotesterį naudojate su draugais - keiskite vienkartinius antgalius.
Kai daug žmonių iš eilės pučia per tą patį antgalį, jame kaupiasi drėgmė, seilių ir alkoholio likučiai. Laiku nepakeitus antgalio, šios medžiagos gali patekti į alkotesterio jutiklį ir jį užteršti ar net sugadinti. Be to, antgalius reikėtų keisti ir dėl higieninių sumetimų.

4. Naudokite kokybiškas baterijas, laiku jas pakeiskite.
Puslaidininkiai alkotesteriai savo jutiklį įkaitina iki kelių šimtų laipsnių temperatūros, tam reikalingas geras energijos šaltinis. Jeigu naudosite išsekusias arba nekokybiškas baterijas, jutiklis nepasieks reikiamos temperatūros ir rodys neteisingą rezultatą. Todėl rekomenduojame naudoti tik šarmines "ALKALINE" tipo baterijas ir jas keisti, kai tik užsidega baterijos indikatorius.

5. Laiku kalibruokite alkotesterį.
Dažniausiai asmeninius alkotesterius rekomenduojama kalibruoti kas 300 testų arba ne rečiau nei kartą į pusę metų*. Jei alkotesteris laiku nekalibruojamas, smarkiai didėja rizika sugadinti alkotesterio jutiklį, be to prietaisas gali pradėti "meluoti".
Rekomenduojame susikurti automatinį kalibravimo priminimą apsilankius šiuo adresu:

www.alkotesteris.lt/priminimas

- - -

*Tikslių Jūsų alkotesterio kalibravimo rekomendacijų ieškokite instrukcijoje. Jeigu alkotesteris naudojamas intensyviai, dažnai įpučiamos aukštos alkoholio koncentracijos, nesilaikoma aukščiau išvardintų 5 taisyklių, alkotesteris gali išsikalibruoti ar net sugesti anksčiau, negu atliksite 300 testų.

2009 © UAB "Alkotesteris". Kopijuoti, platinti ar kitaip panaudoti draudžiama.